Podvojné účtovníctvo & Mzdy  & Dane & Reporting

VITAJTE V GMJ CONSULTING!

https://www.gmjconsulting.sk/

Naše motto

 

"Svoju prácu robíme s vášňou a práve tá, nás doviedla až sem."

 

Účtovnej a finančnej oblasti sa venujeme už viac než desaťročie a okrem toho, že svoju prácu milujeme, je pre nás zároveň aj koníčkom. Našu prácu robíme s láskou a pokorou, pravidelne sa vzdelávame a neustále vymýšľame nové spôsoby ako ju vylepšiť a posunúť na nový level.

Čo ponúkame

 

Každý náš klient je pre nás jedinečný a odlišný a preto sa naše služby snažíme vždy individuálne prispôsobiť potrebám zákazníka. Účtovníctvo pravidelne dopĺňame o spracovanie reportingu, čo nás značne odlišuje od konkurencie. Podnikové financie vnímame ako celok a údaje z účtovníctva sa snažíme pretaviť do formy, ktorej porozumie každý. 

O našej spoločnosti

 

GMJ Consulting, s.r.o. je rodinná firma, ktorá vznikla po rokoch aktívnej práce v oblasti účtovníctva a financií. Svoje vedomosti a skúsenosti sme roky zbierali a zlepšovali na účtovných a ekonomických pozíciách doma aj v zahraničí, a po rokoch praxe sme sa rozhodli osamostatniť a vymeniť zamestnanecké kreslo za podnikateľskú nezávislosť.

Prečo si vybrať nás

  • Odbúranie starých zavedených stereotypov pri externom spracúvaní účtovníctva

 

Každý klient si u nás zaslúži individuálny prístup. Snažíme sa Vás spoznať a pochopiť chod Vášho podnikania, vžiť sa s Vašimi podnikateľskými procesmi a poskytnúť Vám najlepší prehľad o výsledkoch vo Vašej spoločnosti. Z účtovníctva tak môžete získať najmä potrebné informácie k manažérskym rozhodnutiam či finančnému plánovaniu.

 

  • Nový pohľad na outsourcing účtovných a ekonomických činností

 

Pravidelné analyzovanie Vašich finančných výsledkov na štvťtočnej báze Vám môže efektívne pomôcť zlepšiť Vašu finančnú situáciu a Vaše výsledky tak už ku koncu roka nemusia byť strašiakom ani prekvapením. Vďaka reportingu získate prehľad o svojich tržbách, nákladoch, predajnosti a ziskovosti svojich produktov či služieb alebo platobnej disciplíne svojich odberateľov a dodávateľov. 

 

  • Plnohodnotná náhrada za interného spolupracovníka

 

Otvorená a promptná komunikácia, aktívne a včasné riešenie vzniknutých problémov a pomoc - s nami budete mať pociť, že máte po ruke nielen svojho osobného účtovníka, ale aj plnohodnotného finančného manažéra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÚČTOVNÍCTVO SPOLOČNOSTI EXTERNE – AKO SA TO DÁ INAK A EFEKTÍVNEJŠIE?

 

Externé spracovanie účtovníctva je známe medzi malými a strednými podnikateľmi už desaťročia. Častokrát je jedinou možnosťou pre tých podnikateľov, ktorý začínajú podnikať alebo si jednoducho nechcú lámať hlavu s tým, kde si pani na účtovníctvo posadia, ak pracujú z domu alebo majú len obmedzené firemné priestory.

Externé vedenie účtovníctva a jeho zlý „feedback“.

 

Za roky pôsobenia si externé spracovanie účtovníctva však vytvorilo pomerne zlé meno a tak sa mnoho podnikateľov orientuje skôr na interné zamestnávanie, kde majú svojú účtovníčku/účtovníka  k dispozícii dennodenne. Vedenie účtovníctva interným zamestnancom je však často pre malé až stredne veľké firmy omnoho nevýhodnejšie ako nechať to na externú účtovnú spoločnosť. Internista si vyžaduje omnoho viac nákladov a administratívy a častokrát pri takto menších spoločnostiach nie je vyťažený natoľko aby mohol pokryť 8 hodinovú pracovnú dobu. Prečo je však interné zamestnávanie v tejto oblasti, aj napriek tomu ešte stále žiadanejšie?

 

 

 

V mysli mladej generácie podnikateľov a inovatívnych mladých ľudí, ktorí sa dnes rozhodnú podnikať, sa po vyslovení slovného spojenia “externá účtovníčka” zjaví staršia pani sediacia v teplákoch doma za počítačom, ako frfle na to, prečo jej tí jej klienti nedávajú faktúry načas a prečo sa stále niečo musí meniť, keď ona je už roky naučená robiť veci po svojom. Vidíte to rovnako? Bohužiaľ, niečo pravdy na tom bude. Ešte stale tvorí viac než 80% externe pracujúcich účtovníkov staršia generácia, ktorá Vás rada upozorní na to, čo všetko ešte o účtovníctve neviete, no mali by ste.

 

 

Mladí ľudia a nový prístup

 

Aj napriek tomu, že účtovníctvo ako odbor dnes už nie je pre mladých ľudí atraktívne, nájdu sa aj tu svetlé výnimky. Tak ako do mnohých odvetví vedia mladí ľudia priniesť nový prístup a inovatívny „drive“  ako riešiť staré veci a procesy po novom, aj v oblasti externého účtovníctva je priestor na zlepšovanie. Neviete si predstaviť ako? Je to jednoduché – nájdite pridanú hodnotu a využite ekonomické a finančné údaje z účtovníctva na maximum, aby ste sa vedeli správne rozhodovať a viesť tak firmu k vyšším ziskom. Vedenie účtovníctva je vo všeobecnosti vnímané ako činnosť, ktorej sa pri podnikaní nevyhnete, ale neprinesie Vám žiadnu pridanú hodnotu a viac menej Vás zbytočne len otravuje svojou stále sa meniacou legislatívou. To však už nemusí byť tak. Ak sa naučíte informácie z účtovníctva najmä správne interpretovať, budete presne vedieť, kedy je najlepší čas hľadať spôsob ako zvýšiť predaje, ktorý dodávateľ Vám pravidelne platí po splatnosti a je načase sa poobzerať po niekom inom, kedy je vhodný čas zainvestovať do reklamy a propagovať firmu, kedy je vhondé využiť príležitosť a vstúpiť na zahraničný trh, a mnoho mnoho ďalšieho, čo Vám môže pomôcť dosiahnuť Vaše ciele.  K správnej interpretácii výsledkov Vám môže pomôcť nie len správny výber účtovnej firmy, ale aj pravidelné spracovanie reportingu.

 

Autor: Ing. Jaroslava Gondová

Čo je nové na našom blogu:

gallery/11
gallery/12
gallery/6

Sleduj nás na instagrame či facebooku a maj novinky zo sveta účtovníctva a daní vždy po ruke: